Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Α.Ο.Ν Αρτάκης 3 – 2

Σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη στο Γήπεδο Ερέτριας όπου ο Α.Ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε του Α.Ο.Ν Αρτάκης με 3 – 2.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν σπουδαία ευκαιρία στο 7' με τον Παριανό να σημαδεύει το δοκάρι ενώ στην εξέλιξη της φάσης και ο Τόρα από πλεονεκτική θέση έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Στο 23' ο Καραχάλιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στον Α.Ο.Ν.Α για το 0 – 1 όμως λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους (44') ο Αγραφιώτης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό (45') έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του διαμορφώνοντας το 2 – 1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ύρτακος κατάφερε να απαντήσει άμεσα καθώς στο 48' ο Κάραλης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του για το 2 – 2 ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Δεληγιώργης έχασε την ευκαιρία να δώσει εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους καθώς σημάδεψε το δοκάρι. Στο 84' όμως ο Απόλλων βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Τόρα να διαμορφώνει το τελικό 3 – 2 και να δίνει την νίκη στην ομάδα του μετά από τρεις αγωνιστικές.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης