Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας – Α.Ο Σκύρου 2 – 1

Μπορεί να δυσκολεύτηκε ωστόσο η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στον Α.Ο Σκύρου καθώς επικράτησε με 2 – 1 στο Γήπεδο Αιδηψού.
Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μπήκαν άκρως επιθετικά και μόλις στο 12' άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Μανωλάκη για το 0 – 1. Με την συμπλήρωση 30' αγώνα οι νησιώτες έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ έπειτα από το σουτ του Στεφάνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και στο 77' έφτασαν στην ισοφάριση (1 – 1) με τον νεαρό Αγγελόπουλο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καραμπίνη με υποδειγματικό πλασέ. Στο 87' ο μικρός (σ.σ. Αγγελόπουλος) ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι και τον Δαρζέντα να ευστοχεί για το τελικό 2 – 1.