Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Φοίνικας Ψαχνών – Α.Ε Κηρίνθου 2 – 1

Έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Ράζο ο Α.Ο Φοίνικας Ψαχνών επικράτησε της Α.Ε Κηρίνθου με 2 – 1 στο Γήπεδο Στενής.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στο 11' με τον Ράζο να σημειώνει το 1 – 0.
Στην συνέχεια οι κιτρινόμαυροι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεσαν για την ισοφάριση χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν την εστία του Δημητρίου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο όμως οι βυσσινί ήταν αυτοί που πέτυχαν το γκολ στο 66' με τον εξαιρετικό Ράζο να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και να γράφει το 2 – 0.
Στην συνέχεια οι Α.Ε.Κ συνέχισε την πίεση και στο 87' μείωσε με τον Πυθαρούλη σε 2 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.