Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Πανναυπλιακός 2011 – Α.Ο Λουκισίων 1 – 0

Άδικη ήττα γνώρισε ο Α.Ο Λουκισίων από τον Πανναυπλιακό 2011 με 1 – 0 στο Δ.Α.Κ Ναυπλίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι οράνιε μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού ωστόσο δεν κατάφεραν να φτάσουν με αξιώσεις στα καρέ των γηπεδούχων.
Στην επανάληψη η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου ήταν πιο απειλητικοί και από το 70' και έπειτα είχε τον έλεγχο του αγώνα ωστόσο στο 93' έπειτα από λάθος συνεννόηση Καραμάνος έκλεψε την μπάλα και έγραψε το 1 – 0.

Οι ενδεκάδες:

Πανναυπλιακός 2011: Κατσαούνης, Σαρακινιώτης (85' Κουτσοποδιώτης), Αντωνόπουλος, Γκολέμης Θ., Τσακμάκης, Καραμάνος, Φλεβάρης (46' Καλιαμούτος), Μιχαλόπουλος, Μπέλεσης (46' Διαμαντής), Μανιάτης, Γκολέμης Η..

Α.Ο Λουκισίων: Ευσταθίου Δ., Ντοβίνος, Πούτας, Κοροβέσης, Καρύδης, Κωνσταντάκας, Κουτσαυλής (60' Σπυρόπουλος), Καλοχωρίδης, Ντούμας (85' Δήμας), Νταφόπουλος, Ευσταθίου Α..

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης