Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Α.Ο Δύστου – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 3 – 1

Τους τρεις βαθμούς τις νίκης γεύτηκε ο Α.Ο Δύστου αφού επικράτησε εύκολα της Ένωσης Απολλώνιου Ιστιαίας με 3 – 1 στο Γήπεδο Δύστου.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και έφτασαν εύκολα στους τρεις βαθμούς τις νίκης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες με τους Ηλία και Μαστροκώστα Γ. Αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, κάτι που έκαναν στο δεύτερο ημίχρονο.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 46' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πηλιχό να γράφει το 1 – 0.
Στο 67' ο Α.Ο Δύστου έγραψε το 2 – 0 με τον Πηλιχό να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Στο 73' οι γηπεδούχοι διεύρυναν τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 με τον Πιλάτη Δ. να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καρατσώλια.
Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3 – 1 στο 77' με τον Βασιλείου.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Δύστου: Ντουρέκας, Τσαλιάγκος (19' Μοιρώτσος), Ευδοξιάδης, Δημολιάνης, Δήμου, Πιλάτης Γ. (46' Μαστοκώστας Ν.), Αναστασίου (72' Πιλάτης Δ.), Ηλίας, Πηλιχός, Ρέτσας, Μαστροκώστας Γ..

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας: Καρατσώλιας, Μπαλαμούτης (71' Καλιβάκι), Βασιλείου, Τριανταφύλλου, Τομόρ, Στεργίου, Γαβριήλ, Δαρζέντας, Βασιλείου, Γοργομάτης, Τουσέρτ.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης