Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

Παναργειακός – Α.Ο Κύμης 4 – 0

Βαριά ήττα γνώρισε ο φορμαρισμένος Α.Ο Κύμης από τον σκληροτράχηλο Παναργειακό με το ευρύ 4 – 0.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Βαγγέλη Ντόβολη είχε καλή παρουσία και απειλούσε κυρίως με τους Γκάτση και Γεωργουδάκη όμως ο Κολλιάκος στο 40' έγραψε το 1 – 0 για την ομάδα του Άργους.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά ο Κουτσοδήμος στο 61' θα κάνει το 2 – 0.
Ο Α.Ο Κύμης δεν κατάφερε να αντιδράσει και βρίσκοντας εκτός τόπου και χρόνου στα τελευταία λεπτά έγινε και το 3 – 0 με τον Λιάρο.
Η ομάδα του Αντώνη Τζιέρη δεν σταμάτησαν εκεί αφού βγήκε και πάλι στην επίθεση για να γράψει το τελικό 4 – 0 στο 92' με τον Πρίφτη.

Οι ενδεκάδες:

Παναργειακός: Παπαδόπουλος, Νότης, Σοφός, Ιασωνίδης, Φίλης, Λιάρος, Τριμπόνιας (60' Πρίφτης), Γκίκας (82' Μπόμπος), Δρυμούρας, Κολλιάκος, Κουτσοδήμος (75' Δρούλιας).

Α.Ο Κύμης: Παπαδόπουλος, Αναστασίου Β., Γεραντώνης (82' Κόκκος), Κύρου, Κραβαρίτης (65' Τσαλιαγκός), Αναστασίου Μ. (76' Μάλλιος), Φωτιάς, Ηλίας, Γεωργουδάκης, Γκάτσης, Τσάγκος.