Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου 2011

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Α.Ο Λουκισίων 0 – 1

Το 2 στα 2 έκανε ο Α.Ο Λουκισίων απέναντι στον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Εύβοιας και προκρίθηκε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον Α.Ο Χαλκίς.
Ο Α.Ο Λουκισίων κέρδισε και στον επαναληπτικό με το ίδιο σκορ αυτή την φορά με γκολ του αρχηγού του, Νίκου Ευσταθίου στο 37'.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο αγωνιστικό χώρο και έχασαν την πρώτη ευκαιρία του αγώνα στο 7' με τον Σπανό.
Η ομάδα του κ. Καραμπά ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 33' έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Ευσταθίου από απευθείας εκτέλεση φάουλ καθώς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Γιάνναλου.
Στο 37' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ευσταθίου αυτή την φορά να στέκεται πιο τυχερός και να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα με προβολή.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου μπήκε δυνατά και πίεσε ψηλά σε μία προσπάθεια να μειώσει το σκορ αλλά δεν έκανε την μεγάλη φάση σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που χτυπούσαν στις αντεπιθέσεις με τους Ανέστη και Φαρούκ.
Στο 70' Τσομώκος έπιασε ένα δυνατό σουτ από τα 30 μέτρα όμως ο Σουτζόγλου ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε την μπάλα.
Το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσης και ο Α.Ο Λουκισίων πήρε την νίκη με 0 – 1.

Για επικοινωνία: eviasport@gmail.com