Πέμπτη 23 Απριλίου 2015

Α.Ο Μακρυκάπας – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 3 – 2

Την 6η διαδοχική νίκη του σημείωσε ο Α.Ο Μακρυκάπας επικρατώντας του Α.Σ Ολυμπιακού Χαλκίδας με 3 – 2 στο Γήπεδο Μακρυκάπας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και πίεσαν ψηλά τους «ερυθρόλευκους» ανοίγοντας το σκορ στο 16' με τον Σίδερη για το 1 – 0 ενώ στο 29' ο Ντούμας σημείωσε το 2 – 0. Στο 45' ο Παναγιώτης Σκριβάνος του Λάμπρου μείωσε για τον Ολυμπιακό σε 2 – 1 πηγαίνοντας με το σκορ μειωμένο στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την πίεση και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του (2 – 2) στο 54' με τον νεαρό Μπασινά. Οι «κυανέρυθροι» όμως στο τελευταίο 10λεπτο ανέβασαν το ρυθμό και στο 88' έφτασαν στο γκολ με τον Κηρύκο να διαμορφώνει το τελικό 3 – 2 δίνοντας την νίκη στην ομάδα του.