Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

Α.Ο Αυλωναρίου – Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου 0 – 4

Σε «περίπατο» μετέτρεψε το γειτονικό ντέρμπι ο Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου καθώς επικράτησε του Α.Ο Αυλωναρίου με 0 – 4 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και άνοιξαν το σκορ στο 24' με τον Βασίλη Τσαλιαγκό να σημειώνει το  0 – 1 ενώ 6' αργότερα (30') ο Κούρτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με συρτό σουτ για το 0 – 2. Στο 35' ο Βασίλης Τσαλιάγκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 0 – 3 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο 10λεπτο ωστόσο δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Ντουρέκα και εν συνεχεία οι «μπλε» ανέλαβαν δράση με τον Βασίλη Τσαλιαγκό να ολοκληρώνει τον θρίαμβο της ομάδας του στο 64' όταν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 0 – 4.