Τρίτη 24 Φεβρουαρίου 2015

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Χαλκίς 0 – 2

Την διαφορά των 7 βαθμών από την διώκτρια του διατήρησε ο Α.Ο Χαλκίς μετά την νίκη επί του Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού με 0 – 2 στο Γήπεδο Βασιλικού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι «νερατζούρι» πίεσαν από την αρχή τους γηπεδούχους, επέβαλαν τον ρυθμό τους και στο 38' ο Κοροβέσης έκανε μια ωραία προσπάθεια, μεταβίβασε στον Τσιβίκα ο οποίος την έβγαλε στον Δήμου που πέτυχε το γκολ με διπλή προσπάθεια αφού αρχικά ο Τσάμαρης απέκρουσε την μπάλα για το 0 – 1. Στο 40' ο Δήμου κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ανέστης σημειώνοντας το 0 – 2.
Στην επανάληψη οι παίκτες του Λήλα πίεσαν για να μειώσουν ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να απειλήσουν με αξιώσεις την εστία τους με το 0 – 2 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.