Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Σ Δόξα Προκοπίου 3 – 2

Στο έτερο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Α.Π.Σ Παντριαδικός επικράτησε του Α.Σ Δόξα Προκοπίου με 3 – 2 στο Γήπεδο Τριάδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 39' με τον Καραντάκη να σημειώνει το 1 – 0 ενώ στο 43' ο Γκούμας διαμόρφωσε το 2 – 0. Ωστόσο στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα άλλαξε με τον Δημάκο να μειώνει σε 2 – 1 στο 48' ενώ στο 10' αργότερα ο Κανελόπουλος διαμόρφωσε το 2 – 2 και ενώ ο Παντριαδικός είχε χάσει σημαντική ευκαιρία με τον Σαρρή που σημάδεψε το δοκάρι του Αλατζά. Η απάντηση των γηπεδούχων όμως ήταν άμεση καθώς στο 65' ο Γραμματικός έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Παντριαδικό διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 2 ανεβάζοντας την ομάδα του στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκάτοικο την Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης