Δευτέρα 29 Δεκεμβρίου 2014

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο Απόλλων Ερέτριας 1 – 5

Καταιγιστικός ήταν ο Α.Ο Απόλλων Ερέτριας με τον Γιώργο Κρόκο στον πάγκο του καθώς συνέτριψε τον Α.Π.Ο Καστέλλας με 1 – 5 στο Γήπεδο Καστέλλας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 13' με τον Μώρο να σημειώνει το 0 – 1. Στο 28' ο Μπαλαμπάνης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) για τους γηπεδούχους που όμως δεν χάρηκαν για πολύ καθώς στο 34' ο Αγραφιώτης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Απόλλων για το 1 – 2. Στο 42' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Ρωμανού κάτι που δεν επηρέασε την ομάδα του Γιώργου Κρόκου καθώς 3' αργότερα ο Τόρα διαμόρφωσε το 1 – 3. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι όμως στο 89' ο Τόρα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 4 ενώ 3' αργότερα ο Μεμάζ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 5.