Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου 2014

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 3 – 2

Σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας ανάμεσα στον Α.Σ Ολυμπιακό Χαλκίδας και την Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας με τους ερυθρόλευκους να επικρατούν με 3 – 2.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 18' με τον Γοργομάτη να σημειώνει το 0 – 1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και στο 54' ισοφάρισαν σε 1 – 1 όμως στο 70' ο Μαστροκώστας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε προβάδισμα τους ερυθρόλευκους σημειώνοντας το 2 – 1. Στο 75' η Ένωση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στεργίου έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1) όμως στο 82' ο Ευσταθίου με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 2 δίνοντας την νίκη στους «ερυθρόλευκους».