Τρίτη 1 Ιουλίου 2014

Α.Σ Ερμήλιος Παμπαίδων – Α.Ε Ληλαντίου Παμπαίδων 2 – 3

Η Α.Ε Ληλαντίου ήταν η νικήτρια του μεγάλου τελικού καθώς επικράτησε του Α.Σ Ερμήλιου με 2 – 3 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας και κατέκτησε το πρωτάθλημα Παμπαίδων «Χρήστος Γροντής».
Στο πρώτο ημίχρονο οι νεαροί άσσοι του Ερμήλιου κατάφεραν να αιφνιδιάσουν και μόλις στο 1' άνοιξαν το σκορ με τον Γρηγοριάδη να σημειώνει το 1 – 0 ενώ λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Παπασχόλης έφερε το παιχνίδι στα ίσα του σημειώνοντας το 1 – 1. Στην επανάληψη οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να προηγηθούν με τον Χαλιώτη να πετυχαίνει το 1 – 2 όμως η απάντηση των τυπικά γηπεδούχων ήταν άμεση με τον Μακρή να γράφει το 2 – 2. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η νεαροί άσσοι της Α.Ε.Λ πίεσαν τον Ερμήλιο και με γκολ του Ζάνιου από το ύψος της μικρής περιοχής διαμόρφωσαν το τελικό 2 – 3 που έδωσε την πρώτη θέση και το πρωτάθλημα Παμπαίδων «Χρήστος Γροντής» στην Α.Ε Ληλαντίου.