Πέμπτη 24 Απριλίου 2014

Γράφας: Δεν είμαστε φαβορί

Τον ρόλο του φαβορί αποποιήθηκε ο τεχνικός του Ηρακλή Ψαχνών, Θωμάς Γράφας μετά την νίκη επί του Ολυμπιακού Βόλου.
Αναλυτικά ο Θωμάς Γράφας δήλωσε στην συνέντευξη τύπου: «Ήταν ένα ματς στο οποίο είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια πάρα πολύ καλή και έμπειρη ομάδα όπως ο Ολυμπιακός Βόλου. Ήμασταν όμως καλά διαβασμένοι. Το πρώτο ημίχρονο, ήταν αναγνωριστικό. Δεν έβγαινε ούτε η μία ομάδα ούτε η άλλη. Στο δεύτερο σε μια καλή κόντρα που βγήκαμε ευτυχήσαμε να πετύχουμε γκολ. Από κει και πέρα διαχειριστήκαμε πάρα πολύ καλά το ματς. Τροποποίησε την τακτική του ο Ολυμπιακός Βόλου, είχε την κατοχή, αλλά όχι τις ευκαιρίες. Το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι και ισόπαλο, αλλά όχι ότι είναι άδικο το 1 – 0. Εμείς φαβορί δεν είμαστε. Φαβορί είναι άλλες ομάδες και φαβορί είναι ο Ολυμπιακός Βόλου. Εύχομαι στον Ολυμπιακό να βρει τον δρόμο του και στον κ. Παντέλη επιτυχίες».

Για την τακτική του Ηρακλή Ψαχνών και τι εννοεί για το πρώτο ημίχρονο ότι ήταν αναγνωριστικό: «Ο Ολυμπιακός έχει το καλύτερο ρόστερ και ανά πάσα στιγμή πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος, γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει κάποια φάση. Εμείς θεωρώ ότι πήγαμε καλά το παιχνίδι. Αν είχε τύχη ο Βόλος θα ήταν 1 – 1. Παίζει ρόλο και η τύχη».