Τρίτη 11 Μαρτίου 2014

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Α.Ο Δύστου 4 – 1

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Α.Ο Απόλλων Ερέτριας καθώς επικράτησε του Α.Ο Δύστου με 4 – 1 στο Γήπεδο Ερέτριας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν παθιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 9' με τον Σταματάκο να σημειώνει το 1 – 0 ενώ μόλις στο 12' ο Ψαριανός πέτυχε το 2 – 0. Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί και στο 20' ο Σταματάκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 27' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαστροκώστα σε 3 – 1. Στη επανάληψη οι παίκτες του Απόλλων μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 52' ο Μεμάι διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1 ωστόσο οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα τέρματα αν δεν είχαν απέναντι τους τον εξαιρετικό σε ακόμα ένα παιχνίδι πορτιέρο (σ.σ. Μπαρόλας) των φιλοξενούμενων.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης