Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Α.Ο.Ν Αρτάκης – Α.Ο Όλυμπος Γυμνού 3 – 0

Τις «θετικές» εμφανίσεις συνέχισε ο Α.Ο.Ν Αρτάκης ο οποίος επικράτησε εύκολα του Α.Ο Όλυμπου Γυμνού με 3 – 0 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Με την έναρξη του αγώνα ο Ύρτακος ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο 14' κατάφερε να σπάσει την άμυνα τον φιλοξενούμενων με τον Γκούρλα να σημειώνει το 1 – 0 ενώ στο 37' ο Καραχάλιος με ατομική ενέργεια πέτυχε το 2 – 0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη και το 51' ο Μωραϊτης ανέτρεψε τον Μακαντάση μέσα στην μεγάλη περιοχή και ανατράπηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα. Την θέση του κάτω από την εστία του Όλυμπου πήρε ο Ντούρμας ο οποίος απέκρουσε το πέναλτι όμως 10' αργότερα ο Μαστροκώστας με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0. Στο 76' ο Μαστροκώστας έχασε την ευκαιρία να κάνει «δύο» τα τέρματα του καθώς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι ενώ την ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Βεσέλι για τους φιλοξενούμενους.