Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Π.Κ.Ο Δροσίας 1 – 5

Καταιγιστικός ήταν ο Α.Π.Κ.Ο Δροσίας καθώς επικράτησε του Α.Ο Όλυμπου Γυμνού με 1 – 5 στο Γήπεδο Γυμνού.
Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Αργύρη να βρίσκει δίχτυα στο 7' και να σημειώνει το 1 – 0. Στο 25' ο Σπυρόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Μαντζούνης πετυχαίνοντας το 1 – 1 ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου (44') ο Σουλιωτάκης με σουτ έξω από την περιοχή έδωσε προβάδισμα (1 – 2) στους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νταβόρ Γιακόβλεβιτς ήταν καταιγιστική και στο 71' ο Κατσίκαρος με πλασέ σημείωσε το 1 – 3 ενώ στο 87' ο Σπυρόπουλος δυνατό σουτ έγραψε το 1 – 4, για να έρθει 1' αργότερα ο Κηπιώτης να διαμορφώσει το τελικό 1 – 5 για τον Α.Π.Κ.Ο που επιθετικά έδειξε να βρίσκεται σε εξαιρετική ημέρα.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης