Τρίτη 11 Μαρτίου 2014

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας – Α.Π.Κ.Ο Δροσίας 1 – 1

Εξανεμίστηκαν οι όποιες ελπίδες της Ένωσης Απολλώνιου Ιστιαίας για την διεκδίκηση της πρωτιάς μετά την ισοπαλία απέναντι στον Α.Π.Κ.Ο Δροσίας με σκορ 1 – 1 στο Εθνικό Στάδιο Ιστιαίας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και απείλησαν κυρίως με αντεπιθέσεις ενώ στο 29' ο Τούσερτ έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει στον Συμιακάκη και να καταλήγει στα δίχτυα του Σολογιάννη για το 1 – 0. Στην επανάληψη η ομάδα του Νταβόρ Γιακόβλεβιτς μπήκε δυνατά πιέζοντας για την ισοφάριση με την Ένωση να χτυπάει με αντεπιθέσεις χωρίς ωστόσο να καταφέρει να διπλασιάσει το σκορ και στις καθυστερήσεις του αγώνα (93') το πλήρωσε όταν ο Λίφο με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καρατσόλια διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης