Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2014

Λυκογιάννης: Δεν ήταν «50 – 50» οι διαιτητές

Παράπονα για την διαιτησία του αγώνα έκανε ο τεχνικός του Ίκαρου Χαλκίδας, Άρης Λυκογιάννης κατά την διάρκεια της συνέντευξης τύπου.
Αναλυτικά ο Άρης Λυκογιάννης δήλωσε στην συνέντευξη τύπου: «Συγχαρητήρια στον κόουτς Νίκο Βετούλα και στην ομάδα για τη νίκη τους. Νομίζω ότι ήλθαμε καλά προετοιμασμένοι γι’ αυτό το παιχνίδι. Ελέγξαμε απόλυτα το ρυθμό. Γνωρίζουμε ότι ο Απόλλωνας είναι μια ομάδα που ως επί το πλείστον σκοράρει στο ανοικτό γήπεδο. Στο 2ο ημίχρονο υπήρξε μια πολύ καθοριστική στιγμή που και άλλαξε λίγο τη ροή του παιχνιδιού και καθόρισε τη συνέχεια του παιχνιδιού, καθώς στο Β' μέρος ο Απόλλωνας επέλεξε να αλλάξει τα σκριν. Ένας σημαντικός παίκτης για εμάς απέναντι σε τέτοιες άμυνες, όπως είναι ο Σωτήρης Μανωλόπουλος, που καταφέρνει να τις ανοίγει, χρεώθηκε κατά τη γνώμη μου με τέταρτο φάουλ, που το επιεικέστερο που μπορώ να πω είναι αυστηρό, για να μην πω τίποτε άλλο, και αμέσως μετά με τεχνική ποινή. Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος σε 40 λεπτά, πρέπει να βρεις τον αντίπαλό σου σε όχι τόσο καλή μέρα, αλλά το κυριότερο είναι ότι το ματς πρέπει να παιχτεί 5 – 5. Δεν θα έλεγα ότι το διαιτητικό τρίο ήταν σήμερα στο 50 – 50».