Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Α.Ο Δύστου – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3 – 0

Εντός έδρας νίκη (σ.σ. Γήπεδο Δύστου) σημείωσε ο Α.Ο Δύστου μετά την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος καθώς επικράτησε του Α.Σ Ευβοϊκού Αγίου Νικολάου με 3 – 0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου και απείλησαν μόλις στο 6' με τον Μαστοκώστα ενώ στην συνέχεια απείλησαν με τους Μάλλιο και Ηλία. Στο 16' η ομάδα του Δύστου άνοιξε το σκορ με τον Μαστροκώστα να σημειώνει το 1 – 0 με δυνατό μακρινό σουτ. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες έριξαν την απόδοση τους ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με στόχο την ισοφάριση. Στο 56' ο Ευβοϊκός έφτασε κοντά στο γκολ όμως το σουτ του Κοτρώτσιου σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Μπαρόλα ενώ στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τους Βαρτζή και Κουρούπη. Στο 84' όμως οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι με τον Αναστασίου με δυνατό σουτ να σημειώνει το 2 – 0 ενώ στο 88' ο Πηλιχός με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης