Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας και Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού με σκορ 1 – 1 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ όταν στο 15' ο Γκούμας έκανε το σουτ όμως οι αμυντικοί των ερυθρόλευκων απομάκρυναν πάνω στην γραμμή. Στο 27' ο Ολυμπιακός απείλησε την εστία του Γιάνναλου με τον Παπαδέδε να κάνει την σέντρα σουτ με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ. Στο 40' ο Τζάβρας ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βεζυρτζόγλου ο οποίος σημείωσε το 1 – 0. Στην επανάληψη ο Λήλας πάτησε χορτάρι με σκοπό την ισοφάριση και τα κατάφερε όταν στο 63' ο Ρωμανός με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ευαγγελινού για το τελικό 1 – 1.