Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Π.Σ Παντριαδικός 2 – 1

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Α.Π.Σ Παντριαδικός έμεινε μακρυά από την νίκη αφού γνώρισε την ήττα από τον Α.Ο Αυλωναρίου με σκορ 2 – 1 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και προηγήθηκαν στο 34' με τον Σκριβάνο να σημειώνει το 0 – 1 ενώ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου (43') ο Τσαλιαγκός με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα του (1 – 1). Στην επανάληψη οι κιτρινόμαυροι ανέβασαν την απόδοση τους και στο 64' πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Μακρή να σημειώνει το 2 – 1. Στην συνέχεια οι παίκτες του Παντριαδικού ανέβασαν την απόδοση τους και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του με τους Τσάλλα και Μπόκαρη με το 2 – 1 να παραμένει μέχρι το τέλος του αγώνα και ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες.