Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 5 – 0

Βαριά ήττα γνώρισε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου από τον Φ.Σ Ταμυναϊκό Αλιβερίου με 5 – 0 στο Γήπεδο Αλιβερίου και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Εύβοιας.
Ο Ταμυναϊκός ξεπέρασε εύκολα όπως μαρτυράει και το σκορ τον Ευβοϊκό και θα συνεχίσει να αγωνίζεται στον θεσμό του Κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον Α.Ο Δύστου. Στα αγωνιστικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 16' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πιλάτη για το 1 – 0 ενώ στην συνέχεια διατήρησαν την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Ταμυναϊκός σφράγισε την πρόκριση όταν στο 58' ο Σταμέλος διαμόρφωσε το 2 – 0 ενώ στο 61' ο Αργύρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Στο 78' ο πρώην παίκτης του Ευβοϊκού (σ.σ. Αργύρης) σημείωσε και δεύτερο τέρμα σημειώνοντας το 4 – 0 ενώ 4' αργότερα ο Κιούσης διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.