Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Σκύρου – Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού 3 – 5

Επιστροφή στις νίκες για τον Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού που επικράτησε του Α.Ο Σκύρου στο νησί με 3 – 5 στο Γήπεδο Σκύρου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με 0 – 2 μόλις στα πρώτα 20' με τους Γκούμα και Αγραφιώτη ενώ στο 27' ο Λήλας έμεινε με δέκα παίκτες όταν ο Τρίκκας αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και παραχώρησε πέναλτι στους γηπεδούχους με τον Δαλακλίδη να ευστοχεί και να μειώνει σε 1 – 2. Η αντίδραση του Βασιλικού ήταν άμεση καθώς στο 29' ο Χαλιώτης έγραψε το 1 – 3 δίνοντας εκ νέου διαφορά δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους ενώ στο 44' ο Μανωλάκης μείωσε για τον Α.Ο Σκύρου σε 2 – 3 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη και το 58' οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ με τον Ζαχαρία να σημειώνει το 2 – 4 με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και να μειώνουν εκ νέου στο 69' με τον Καραμανή σε 3 – 4. Στο 77' αποβλήθηκε για τους νησιώτες ο Χιώτης καθώς αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και στο 80' ο Λήλας εδραίωσε την νίκη του με τον Κατσικάβαλη να διαμορφώνει το τελικό 3 – 5.