Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Α.Π.Ο Καστέλλας 2 – 0

Έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Σταματάκο ο Α.Ο Απόλλων Ερέτριας αναδείχθηκε νικητής απέναντι στον Α.Π.Ο Καστέλλας με 2 – 0 στο Γήπεδο Ερέτριας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ όταν μόλις στο 4' ο Κηρόπουλος είπε όχι σε σουτ του Σταματάκου. Στην συνέχεια ανέλαβαν δράση οι φιλοξενούμενοι που είχαν το έλεγχο του αγώνα ωστόσο στο 45' ο Απόλλων βγήκε στην κόντρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου για το 1 – 0. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55' ο Σταματάκος με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλιυ για δεύτερη φορά διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0 ενώ στην συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν και άλλες ευκαιρίες με τους Ρούσο και Τόρα.