Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2013

Α.Ε.Κ Νέου Πύργου – Α.Ο Φοίνικας Ψαχνών 6 – 1

Εντυπωσιακή ήταν η Α.Ε.Κ Νέου Πύργου στο ντεμπούτο της στο νέο πρωτάθλημα αφού επικράτησε του Α.Ο Φοίνικα Ψαχνών με 6 – 1 στο Γήπεδο Νέου Πύργου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ξεκίνησαν μουδιασμένα ωστόσο οι κιτρινόμαυροι από το ημίωρο και μετά ανέλαβαν τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκαν στο 31' με τον Γοργομάτη για το 1 – 0 ενώ 6' αργότερα ο Λάτζος σημείωσε το 2 – 0. Στην επανάληψη (53') οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 όταν ο Δημητρίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ενώ στο 57' ο Λυσσέας έγραψε το 4 – 0. Στο 70' ο Καραβάς σημείωσε το 5 – 0 ενώ στο 81' ο Δημητρίου μείωσε για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 87' με τον Καραβά να σημειώνει το 6 – 1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.