Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013

Α.Ο.Ν Αρτάκης – Α.Ο Δύστου 3 – 5

Την πρώτη του εντός έδρα ήττα γνώρισε ο Α.Ο.Ν Αρτάκης αφού ο Α.Ο Δύστου επικράτησε με το επιβλητικό 3 – 5 στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Αρτάκης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στο 10' με τον Ρέτσα να ανοίγει το σκορ για το 0 – 1 ενώ 3' αργότερα ο Μαστροκώστας πέτυχε το 0 – 2.
Στο 21 ο Μαστροκώστας Ν., έγραψε το 0 – 3 ενώ 6' αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 0 – 4 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (51') ο Σκριβάνος μείωσε για τους γηπεδούχους σε 1 – 4 από την άσπρη βούλα ενώ στο 74' ο Ηλίας έγραψε το 1 – 5.
Στο 83' ο Καραχάλις ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι για να μειώσει σε 2 – 5 με τον Φωτιάδης να διαμορφώνει το τελικό 3 – 5 στα εναπομείναντα λεπτά.