Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Λουκισίων – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2 – 1

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Α.Ο Λουκισίων απέναντι στον Α.Σ Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου με 2 – 1 στο Δημοτικό Στάδιο Λουκισίων.
Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου κατάφερε να επικρατήσει στο Ευβοϊκό ντέρμπι και πήρε πολύτιμους βαθμούς ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος.
Στο πρώτο ημίχρονο οι οράνιε κατάφεραν να αιφνιδιάσουν και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 15' με τον Ευσταθίου Α., να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γιουρούση και να πετυχαίνει το 1 – 0.
Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και 3' αργότερα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Τριανταφύλλου να γράφει το 1 – 1.
Στο 31' οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Τσελέπη να διαμορφώνει το τελικό 2 – 1.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπάθησαν να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου τέρματος ωστόσο κανένας από τους δύο δεν τα κατάφερε.

Οι ενδεκαδες:

Α.Ο Λουκισίων: Ντελής, Προβής, Ντοβίνος, Κουτσαυλής, Τσελεπης (46' Ζαχαριάς), Ευσταθίου Α., Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος (79' Κοντακης), Ντούμας, Κωνσταντάγκας (83' Αποστόλου).

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γιουργούσης, Κολιοπουλος Κ. (82' Χαλιώτης), Κούτρας, Ανεστης, Κολιοπουλος Β. (27' Τσούτης), Παπίλας, Αυλωνίτης, Ρωμανός, Μπασουκος, Τριανταφύλλου, Τσιτλακίδης.