Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Δύστου – Α.Π.Ο Καστέλλας 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Α.Ο Δύστου και Α.Π.Ο Καστέλλας με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Δύστου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τους φιλοξενούμενους να αιφνιδιάζουν και να ανοίγουν το σκορ μόλις στο 4' όταν ο Τσαμίχας έστειλε την μπάλα με το κεφάλι στα δίχτυα για το 0 – 1.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 25' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του 1 – 1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαστροκώστα Ν., ενώ 10' αργότερα ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι με τον πορτίερο του Α.Π.Ο να τραυματίζεται στην ωμοπλάτη και αντικαταστήθηκε από τον νεαρό Κατσούλη.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να φτάσουν με αξιώσεις στις αντίπαλες εστίες και το 1 – 1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.