Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Κύμης – Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου 1 – 0

Στις νίκες επέστρεψε ο Α.Ο Κύμης αφού επικράτησε με 1 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Κύμης για τον εξ αναβολής αγώνα της 17ης αγωνιστικής.
Στο πρώτο ημίχρονο οι Κυμαίοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ όταν ο Κύρου αστόχησε από την άσπρη βούλα αδυνατώντας να νικήσει τον Κότσαρη αλλά στο 26' ο νεαρός, Κούρτης άνοιξε το σκορ διαμορφώνοντας το 1 – 0.
Στην συνέχεια ο Νηλέας έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν ο Καρλής δεν κατάφερε να κερδίσει τον πορτιέρο των Κυμαίων.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Νηλέας προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε με τον Γκούμα να φτάνει σε δύο περιπτώσεις κοντά στο γκολ ενώ στο 87' ο Κώτσαρης Σ., έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν δεν κατάφερε να σκοράρει από καλή θέση με κεφαλιά.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιανννάκης