Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Πανελευσινιακός – Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2 – 0

Την ήττα γνώρισε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου από τον δεύτερο της βαθμολογίας Πανελευσινιακό με 2 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Ελευσίνας.
Η ομάδα του Δημήτρη Καλιακούδη δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στην ομάδα του Πέτρου Ξανθόπουλου και δίκαια γνώρισε την ήττα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7' με τον Κατσικιά να γράφει το 1 – 0.
Στο 35' η ομάδα της Ελευσίνας έκανε δύο τα τέρματα της με τον Τούση να διαμορφώνει το τελικό 2 – 0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν τον ρυθμό του αγώνα δίνοντας την ευκαιρία στον Ευβοϊκό να δημιουργήσει το παιχνίδι του δίχως όμως να καταφέρει να μειώσει στο σκορ.

Οι ενδεκάδες:

Πανελευσινιακός: Τσακιλτζίδης, Μπαγδάτογλου, Τζαφεράκος, Τύρπος, Τερλελής, Μακρίδης, Μιχελής (72' Ζαχαρόπουλος), Τούσης, Παπανικολάου, Μαλισιώβας, Κατσικιάς.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γεωργούσης, Κολλιόπουλος, Τσούτης, Αυλωνίτης, Πατίλας (46' Κολιόπουλος Β.), Κούτρας, Τσιτλακίδης, Χαλιώτης Κ. (68' Κολιόπουλος Ε.), Χαλιώτης Ε. (80' Τζάνος), Ανέστης, Τριανταφύλλου.

Επιμέλεια: Γιάννης Φαγκογιαννάκης