Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο Λουκισίων – Α.Π.Ο Παναργειακός 0 – 3

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Π.Ο Παναργειακός μέσα στην Εύβοια επί του Α.Ο Λουκισίων με 0 – 3 στο Δημοτικό Στάδιο Λουκισίων.
Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου συνέχισε για πέμπτη σερί αγωνιστική τα αρνητικά αποτελέσματα και παρέμεινε στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους οράνιε και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5' με τον Αγγελόπουλο να γράφει το 0 – 1.
Οι πράσινοι συνέχισαν την πίεση και στο 38' πέτυχαν το 0 – 2 με τον Κάπλατζή να πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα τη ομάδας του.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55' ο Αγγελόπουλος έδωσε διαστάσει στο σκορ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα πετυχαίνοντας το τελικό 0 – 3 για την ομάδα του Άργους.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Λουκισίων: Ευσταθίου Δ., Κοττάκης (46' Πάττας), Ντοβίνος (83' Μπογδάνος), Προβής, Καρύδης, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος, Αποστόλου, Νταφόπουλος, Κωνσταντάκας (70' Ζαχαριάς), Ευσταθίου Α..

Α.Π.Ο Παναργειακός: Παλιγγίνης, Καστρίτης, Φλώρος, Ταμπάκης, Φίλης, Κουτσοδήμος (85' Λάτσης), Αγγελόπουλος (60' Τριμπόνιας), Ζίου, Ισούφι, Καραγκούνης (71' Αϊβαλιώτης), Κάπλατζης.