Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου – Α.Ε Προποντίδας 2 – 1

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα έκλεψε την νίκη ο Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου από την Α.Ε Προποντίδας καθώς επικράτησε με 2 – 1 στο Γήπεδο Νεοχωρίου.
Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες έπαιζαν παιχνίδι κατοχής και δεν κατάφεραν να βγουν στις αντίπαλες εστίες με αξιώσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62' οι κυανέρυθροι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μήτρου να γράφει το 0 – 1.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και 3' αργότερα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Μαστροκώστα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στην κίνηση για το 1 – 1.
Στο 82' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Τσακλάνου, και 3' αργότερα έχασαν την ευκαιρία να πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Μήτρου.
Στο 93' ο Μαστροκώστας κέρδισε το πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γκούμας για το τελικό 2 – 1.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης