Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012

Π.Σ Κεραυνός Χαλκίδας – Α.Ο Αναγέννηση Αφρατίου 2 – 0

Δύσκολο επικράτησε ο Π.Σ Κεραυνός Χαλκίδας του Α.Ο Αναγέννησης Αφρατίου με 2 – 0 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αλλά οι προσπάθειες τους σταμάτησαν στον Κάτσαρη.
Στην επανάληψη ο Κεραυνός αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους και μόλις 3' μετά την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο άνοιξαν το σκορ με τον Παπαγρηγορίου που μόλις είχε περάσει ως αλλαγή να γράφει το 1 – 0.
Στην συνέχεια η Αναγέννηση προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά στο 74' ο Παπαγρηγορίου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το τελικό 2 – 0.

Οι ενδεκάδες:

Π.Σ Κεραυνός Χαλκίδας: Ντουμάνης, Ζεϊμπέκης, Μπασινάς, Αναστασόπουλος, Στάμου, Λουκάς (46' Ματσούκας), Σταργίου (46' Παπαργηγορίου), Κυρίτσης, Μάλλιαρης, Παπαδεδές, Λειβαδίτης.

Α.Ο Αναγέννηση Αφρατίου: Κάτσαρης, Κονάνας, Τσακνάκης, Βαθής, Βασιλείουμ Μαντάς (50' Τρίκκας), Τουλούμης (70' Καντούρος), Μαργέτης (61' Σαμαρτζής), Νερούτσος, Αγγελής, Γκέκας.