Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο Δύστου – Α.Ο Κύμης 1 – 2

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Α.Ο Κύμης απέναντι στον Α.Ο Δύστου στο ντέρμπι κορυφής με 1 – 2 στο Γήπεδο Δύστου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τους φιλοξενούμενους να να παίρνουν κεφάλι στο σκορ με την συμπλήρωση 30' αγώνα όταν ο Ανέστης Χ., πήρε την κόντρα από τον Ντουρέκα και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 0 – 1.
Στο 39' οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Ευδοξιάδης με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 1 – 1.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες κυνήγησαν το γκολ αλλά αυτοί που κατάφεραν να το πετύχουν ήταν οι Κυμαίοι όταν στο 80' ο Ανέστης Χ., εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ευδοξιάδη και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντουρέκα για το 1 – 2.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Δύστου: Ντορέκας, Αναστασίου (45' Μοιρώτσος), Ευδοξιάδης, Δημολιάνης, Δήμου, Πιλάτης Γ., Ηλίας, Μαστροκώστας Ν., Ρέτσας, Μαστροκώστας Γ. (Πηλιχός 84').

Α.Ο Κύμης: Μπασινάς, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Κύρου, Καλογερόπουλος, Κραβαρίτης, Κανελίνι, Μπαλογιάννης, Τσαλιάγκος, Ανέστης Χ., Ανέστης Β. (86' Μανδράκας).