Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ε Προποντίδας – Α.Π.Ο Καστέλλας 1 -2

Νικηφόρα πέρασε από το Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας ο Α.Π.Ο Καστέλλας αφού επικράτησε της Α.Ε Προποντίδας με 1 – 2.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι κυμάνθηκε στην μετριότητα αν και οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 16' όταν ο Μήτρου εκμεταλλεύτηκε το λάθος των Οικονόμου και Παπακωνσταντίνου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του τελευταίου για το 0 – 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανέρυθροι ανέβασαν ρυθμό και έκλεισαν την Καστέλλα στα καρέ της όμως στο 79' οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντεπίθεση με τον Μήτρου που με λόμπα έγραψε το 0 – 2.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 83' με δυνατό σουτ του Παπασκόλη στο τελικό 1 – 2.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ε Προποντίδας: Παπακωνσταντίνου, Μωραϊτης, Παπαδέδες, Κουτσαυλής, Οικονόμου, Τσιαμπίρης, Ζουρμπυλής (80' Παπασχόλης),Κοτσαλάς, Μπόζντα (71' Κηρύκος), Μήτρου, Τσακλάνος.

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κυρόπουλος, Τάψης, Νικούλης, Τσέλι, Σπανός, Γιαννούτσος, Μακρής, Θεοφανόπουλος (53' Ρουσοδήμος), Μήτρου, Τσαμίχας (78' Καρλέτσος), Γερογιάννης (68' Λεοντής).