Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ε Χαλκίδας – Ποδοσφαιρική Ακαδημία Ιστιαίας 0 – 1

Μεγάλο διπλό πέτυχε η Ποδοσφαιρική Ακαδημία Ιστιαίας απέναντι στην Α.Ε Χαλκίδας με 0 – 1 στο Γήπεδο Τσαλίκη – Παλίλα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι κυανέρυθροι είχαν τον έλεγχο του αγώνα όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν όταν στο 37' ο Παπανδρέου με κεφαλιά έγραψε το 1 – 0 που έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.
Στο 41' οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Βλάχου με απευθείας κόκκινη κάρτα καθώς ανέτρεψε τον Συμεωνίδη εκτός μεγάλης περιοχής.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και πίεσαν την Α.Ε Χαλκίδας χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ε Χαλκίδας: Βλάχος, Μπαϊμπάκης,Δουρμουσόγλου (80' Βαρσάμης), Πεπές, Γεραντώνης, Κουτσαυλής, Γουναρόπουλος (65' Μιχαήλ), Σεχάι, Παπαδημητρίου (41' Αλουσάι), Ξυφαράς, Παύλου.

Ποδοσφαιρική Ακαδημία Ιστιαίας: Δαμάσκος, Τζαφεράι, Αφένδρας, Παπανδρέου, Γλυκός, Μισιρλής, Συμεωνίδης (90' Χριστόπουλος), Σιάνος, Μπερμπεράι, Κούκουρας, Λιακοδημήτρης (89' Διαβάτης).