Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2012

Α.Ε Κηρίνθου – Α.Ο Φοίνικας Ψαχνών 2 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Α.Ε Κηρίνθου απέναντι στον Α.Ο Φοίνικα Ψαχνών με 2 – 0 στο Γήπεδο Κηρίνθου.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 19' με τον Μουργογιάννη να γράφει το 1 – 0.
Στην συνέχεια οι κιτρινόμαυροι έγιναν πιο επιφυλακτικοί και διατήρησαν το σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες όταν στο 76' ο Ζάμπος δέχθηκε την κόκκινη κάρτα.
Οι πάικτες του Φοίνικα πίεσαν ψηλά για την ισοφάριση και το πλήρωσαν στο 79' όταν ο Γεωργοσόπουλος έγραψε το 2 – 0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ε Κηρίνθου: Παράβαλος, Εμμανουήλ (32' Γεωργοσόπουλος), Μόσχου Α., Δρακόπουλος, Θωμάς, Μόσχου Ε., Βρεττός (68' Μπαμπαράκος), Πάνου, Γιαννακούλας, Πυθαρούλης (80' Πάσσαλης), Μουργκογιάννης.

Α.Ο Φοίνικας Ψαχνών: Δγ=ημητρίου, Γυφτοδήμος (80' Σαλονίτης), Ζάμπος, Κιαπέκος, Μπαρσάκης (40' Μπαλαμπάνης), Νικούλης, Κιόρο, Μπακρής (65' Παύλου), Λυμπερόπουλος, Γλύκος, Τρίκκας.