Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Φωκικός – Ηρακλής Ψαχνών 1 – 2

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Ηρακλής Ψαχνων απέναντι στον Φωκικό με 1 – 2 στο Δημοτικό Στάδιο Άμφισσας.
Οι πράσινοι κατάφεραν να διευρύνουν το σερί του και παρέμειναν για όγδοο αγώνα χωρίς ήττα πραγματοποιώντας πορεία πρωταθλητισμού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ αλλά οι πράσινοι ήταν αυτοί που το κατάφεραν στο 15' με τον Σέγκο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γεωργίου γράφοντας το 0 – 1.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να πιάσουν υψηλή απόδοση λόγο των συχνών σφυριγμάτων του Μπαλατσούκα όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διαμορφώσουν το 0 – 2 με κεφαλιά του Τάουερ.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1 – 2 στο 5' των καθυστερήσεων με τον Αμπντουραχμάνι.