Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Χαλκίς – Α.Ε Ερμιονίδας 0 – 0

Στο μηδέν έμειναν Α.Ο Χαλκίς και Α.Ε Ερμιονίδας στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με το σκορ στο 0 – 0 και είχαν αμφότερες τις πρώτες απώλειες βαθμών.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί αλλά η άμυνα του Α.Ο Χαλκίς ήταν πολύ καλά στημένη με αποτέλεσμα να μην απειληθεί ιδιαίτερα η εστία του Μόνου.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Χαλκίς: Μόνος, Γεωργόπουλος, Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Καφαντάρης, Ευσταθίου, Μανιάτης, Μπλατσέρης (86' Τούρλας), Θωμάς (73' Φελέκης), Γκιόκας, Τσομπάνης (62' Ζαφειρόπουλος).

Α.Ε Ερμιονίδας: Πονηρός, Παπανικολάου, Σαμαράς, Τσώνης, Δημητρίου, Κιοσσές, Σταϊκος (73' Μουρατίδης), Συμελίδης, Μακρίδης, Δήμας, Μιχελάκης