Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

Γ.Π.Σ Χαλκίδας – Έσπερος Α.Ο Π.Α 87 – 71

Μεγάλη νίκη μπροστά στο κοινό της πέτυχε ο Γ.Π.Σ Χαλκίδας απέναντι στο Έσπερο Α.Ο Π.Α με 87 – 71.
Η ομάδα της Χαλκίδας αν και δεν πάταγε καλά στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα λεπτά κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και στην συνέχεια ανέβασε ρυθμό με αποτέλεσμα να επικρατήσει άνετα του Έσπερου.
Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Έσπερος μπήκε πιο δυνατά στο παρκέ και βρέθηκε μπροστά για 5 πόντους 15 – 20.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν την διαφορά στον 1 πόντο με το τέλος του ημιχρόνου να βρίσκει τις δύο ομάδες με σκορ 39 – 40.
Στην επανάληψη η ομάδα της Χαλκίδας μπήκε αποφασισμένη να πάρει την νίκη με το τέλος του δεκαλέπτου να βρίσκει τον Γ.Π.Σ Χαλκίδας να προηγείται με 62 – 56.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διεύρυναν την διαφορά με το τελικό σκορ να φτάνει 87 – 71.

Τα δεκάλεπτα: 1520, 3940, 6256, 8771.

Γ.Π.Σ Χαλκίδας: Λάππας 9, Πανταζής, Πεταλωτής 7, Ντέντα 2, Κατσούλας 9, Τομαράς 19, Περισίδης, Βελισσαράκος 3, Πάρδαςκας 12, Μπένος 2, Εκινέ 24.

Έσπερος Α.Ο Π.Α: Νιφόρας 1, Κατιάκος 28, Πετρόπουλος 5, Αποστολόπουλος 13, Θωνιάτης, Ιωάννου 4, Κάλλης, Σταμόπουλος 3, Σκόνδρας 12, Αγγελόπουλος 3.