Δευτέρα 23 Απριλίου 2012

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο Αυλωναρίου 4 – 1

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχε ο Α.Π.Ο Καστέλλας απέναντι στον αδιάφορο Α.Ο Αυλωναρίου με 4 – 1 στο Γήπεδο Πάλιουρα.
Όμως δεν είναι ακόμα σίγουρο ότι η ομάδα της Καστέλλας θα παραμείνει στην κατηγορία καθώς περιμένει την έκβαση των μπαράζ.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4' με τον Τσιβίκα να γράφει το 1 – 0.
Στο 20' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μήτρου να γράφει το 2 – 0.
Στο 32' ο Α.Π.Ο Καστέλλας κέρδισε πέναλτι αλλά ο Τσιβίκας δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κιούση από την άσπρη βούλα.
Στο 34' οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2 – 1 με τον Βογιατζή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62' η ομάδα του κ. Κιαπέκου έγραψε το 3 – 1 με τον Τσιβίκα να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ.
Το τελικό 4 – 1 διαμόρφωσε στο 64' ο Τσιβίκας πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Οι ενδεκάδες:

Α.Π.Ο Καστέλλας: Κηρόπουλος, Ταψής (75' Μανάρης), Σπανός, Συρόπουλος, Παπακυριάκου (56' Ρουσσόδημος), Νικούλης, Μακρής, Βογιατζής, Μήτρου, Τσιβίκας (64' Πεσχήρας), Τζαμίχας.

Α.Ο Αυλωναρίου: Κιούσης, Μαραγκός, Γιωργικόπουλος (65' Μπά), Χάλιος, Παππάς, Βασιλείου, Θεοχάρης (75' Λαθουράς), Αιδίνης (46' Χριστοδουλόπουλος), Βογιατζής, Συλβέστρος, Σειντόπουλος.