Πέμπτη 26 Απριλίου 2012

Αγία Παρασκευή – Α.Ο Χαλκίς 2 – 4

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε η γυναικεία ομάδα του Α.Ο Χαλκίς απέναντι στην Αγία Παρασκευή με 2 – 4.
Η ομάδα της Χαλκίδας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 10' έγραψε το 0 – 1 με την Πρότο.
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 17' οι φιλοξενούμενες έκαναν δύο τα τέρματα τους με την Ελευθερίου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Δασκαλοπούλου γράφοντας το 0 – 2.
Στο 25' ο Α.Ο Χαλκίς πήρε αέρα τριών τερμάτων με δυνατό σουτ της Σταματοπούλου έξω από την μεγάλη περιοχή ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενες μπήκαν με φόρα από το πρώτο ημίχρονο και στο 50' έγραψαν το 0 – 4 με την Σταματοπούλου να πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα.
Στην συνέχεια τα κορίτσια του κ. Πύθουλα έριξαν την απόδοση τους και στο 70' η Αγία Παρασκευή μείωσε σε 1 – 4 με την Παπαδημητρίου.
Το τελικό 2 – 4 διαμορφώθηκε στο 80' με την Βασιλειάδου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Ε. Στεφανοπούλου.