Τρίτη 27 Μαρτίου 2012

Γ.Σ Κύμης – Α.Γ.Ε Χαλκίδας 65 – 77

Ακόμα μία νίκη πέτυχε η Α.Γ.Ε Χαλκίδας και συνέχισε την αήττητη πορεία της στα πλέϊ όφ αφού επικράτησε του Γ.Σ Κύμης με 77 – 65 στο κλειστό Κύμης.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παρκέ και προηγήθηκαν 18 – 15. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο 19 – 27 και πήγαν στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ. Στην επανάληψη η γηπεδούχοι πλησίασαν στον ένα πόντο αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Α.Γ.Ε.Χ με 8 – 19 συνέτριψε τους γηπεδούχους.

Τα δεκάλεπτα: 18 – 15, 37 – 42, 57 – 58, 65 – 77.

Γ.Σ Κύμης: Μαλάνδρης, Πόγκας 2, Σέττος 23 (3), Τσικλίδης, Κωνσταντούρας 9, Γιαννακός 17, Πέτσας 9 (1), Μπασινάς 4, Σιδεράκης 2.

Α.Γ.Ε Χαλκίδας: Πετρόπουλος, Ντουζίδης, Γεωργίου 3 (1), Αναγνωστάκης 7, Βλάχος 4, Στεφάνου 2, Γρηγοράκης 30 (5), Βελισσαράκος 4, Μπακάμης 23 (2), Προκοπάκης 4.