Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Α.Ο Αλάτσατων – Α.Ε Προποντίδας 2 – 3

Την νίκη πέτυχε η Α.Ε Προποντίδας απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Α.Ο Αλάτσατων με 3 – 2 στο Γήπεδο Αλεξάνδρου.
Οι γηπεδούχοι πάλεψαν για την νίκη και την σωτηρίας τους αλλά δεν το κατάφεραν απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο στα δύο με την κάθε ομάδα να πετυχαίνει από ένα γκολ.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21' με τον Παπαδημητρίου να γράφει το 1 – 0.
Στο 41' οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Εμπιαγιέ να γράφει το 1 – 1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι συγκεκριμένα στο 67' η ομάδα του κ. Σταματίου πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Κουτσουλή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παπαρίδη.
Οι κυανέρυθροι έγραψαν το 1 – 3 στο 81' με τον Καραχάλιο.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2 – 3 στο 89' με τον Μιλιμόβα.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Αλάτσατων: Παπαρίδης, Ντοβίνος, Μαρίνος, Γιουνάς, Καρλατήρας, Αλευρίδης, Σαραντόπουλος (52' Μιχαλόπουλος), Προβής, Μιλιμόβα, Β. Παπαδημητρίου (68' Τζήμας), Σπυρόπουλος (80' Λώλου).

Α.Ε Προποντίδας: Δεληγιάννης, Κολλιόπουλος, Κωτρότσιος (76' Παπασχόλης) Π. Κουτσαυλής, Φρυγανάς, Μακρής, Γίγας, Τσιαμπίρης, Εμπιαγιέ (46' Καραχάλιος) Μήτρου (46' Λίφο) Παπαδέδες.