Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου 2012

Α.Ο Αυλωναρίου – Ταμυναϊκός Αλιβερίου 3 – 2

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Αυλωναρίου απέναντι στον σκληροτράχηλο Ταμυναϊκό Αλιβερίου στο γειτονικό ντέρμπι με 3 – 2.
Οι γηπεδούχοι με γκολ από τα αποδυτήρια έγραψαν το 1 – 0 αφού ο Χριστοδουλόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πετράκη μόλις στο 2' της αναμέτρησης.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και στο 9' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Α. Λύκου να γράφει το 1 – 1.
Στα επόμενα λεπτά το παιχνίδι παίχτηκε κυρίως στην μεσαία γραμμή με τις ομάδες να αναχαιτίζουν τις επιθέσεις των αντιπάλων τους.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56' ο Α. Λύκου πάγωσε το Γήπεδο Αυλωναρίου όταν με ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε υποδειγματικά τον Αργυρόπουλο κάνοντας το 1 – 2.
Στο 78' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2 – 2 όταν σε φάουλ του Βογιατζή η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Πετράκη και στην επαναφορά ο Βασιλείου θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
Ο Α.Ο Αυλωναρίου θα κάνει το 3 – 2 στο 90' με δυνατή κεφαλιά του Χάλιου δίνοντας πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.
Στο 91' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες όταν ο Σιλβέστρος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.