Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου 2012

Α.Ε Προποντίδας – Όλυμπος Γυμνού 2 – 0

Εύκολη νίκη πήρε η Α.Ε Προποντίδας από τον Όλυμπο Γυμνού στο Δημοτικό Γήπεδο Χαλκίδας με 2 – 0.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα λεπτά, είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και κυνήγησαν το γκολ.
Οι κυανέρυθροι έκαναν αισθητή την παρουσία τους στα καρέ του Κεφαλά μόλις στο 6' όταν ο Ντιόπ έπιασε το σουτ και ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων απομάκρυνε σε κορνερ.
Στο 13' οι γηπεδούχοι απείλησαν και πάλι με τον Λίφο να κάνει το σουτ και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
Η Α.Ε Προποντίδας άνοιξε το σκορ στο 25' με προβολή του Ντιόπ έπειτα από πάσα του Γίγα γράφοντας το 1 – 0.
Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Μήτρου θα δεχθεί μπαλιά από την άμυνα και θα ξεφύγει από τους αντιπάλους του όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 55' ο Γίγας θα αποφύγει τους αντιπάλους του αλλά το σουτ πέρασε ελάχιστα άουτ.
Οι γηπεδούχοι θα συνεχίσουν να σφυροκοπούν την εστία του Κεφαλά και στο 63' ο Γίγας θα κάνει το σουτ με τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων να απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 65' οι κυανέρυθροι θα κάνουν το 2 – 0 με τον Μήτρου να πλασάρει άψογα τον Κεφαλά.
Στο 88' οι φιλοξενούμενοι θα απειλήσουν με κεφαλιά του Πατά όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Ντουμάνη.

Επιμέλεια: Γιάννης Φραγκογιαννάκης