Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2012

Εργοτέλης – Γ.Π.Σ Χαλκίδας 76 – 85

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Γ.Π.Σ Χαλκίδας στο Ηράκλειο Κρήτης επί του Εργοτέλη με 76 – 85 στην παράταση.
Και οι δύο ομάδες βρέθηκαν σε καλή μέρα και έπαιξαν ένα όμορφο παιχνίδι με τους πρωτοπόρους του πρωταθλήματος να παίρνουν μία δύσκολη νίκη.
Ο Γ.Π.Σ Χαλκίδας ξεκίνησε πιο δυνατά στον αγώνα αλλά ο Εργοτέλης ισορρόπησε το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στο ημίχρονο στον πόντο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με φόρα από το δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν αλλά στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 11 – 0 πέρασαν μπροστά όμως ένα τρίποντο του Γεωργοπαπαδάκου στα τελευταία δευτερόλεπτα έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.
Η ομάδα του κ. Καλογήρου έδειξε ψυχή πρωταθλητή στην παράταση και πήρε την νίκη με 76 – 85 χάρη σε ένα σερί 8 – 0.

Τα δεκάλεπτα: 20 – 24, 40 – 39, 58 – 53, 70 – 70, 76 – 85.

Εργοτέλης: Σκάνδαλος 1, Βαρνάβας 9, Χαλκιαδάκης, Γρύλλης Α. 18 (1), Γρύλλος 10 (2), Γρύλλης Σ. 3 (1), Φλιάτης 4, Παναγιωτάκης, Πάντσιος 13 (3), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12 (3), Κομπσέλης, Τσαμπάς 6.

Γ.Π.Σ Χαλκίδας: Γεώργαρος 17, Πανταζής 3, Αγγέλου, Κυρήκος, Πούλος 5 (1), Κατσούλας 16, Τομαράς 19 (4), Σαμουρέλης 15, Σωτηρίου, Γέρεμιτς 10, Γεροντίτης.