Παρασκευή 30 Δεκεμβρίου 2011

Α.Ο Χαλκίς – Α.Ο.Ν Αρτάκης 3 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Χαλκίς απέναντι στον Α.Ο.Ν Αρτάκης με 3 – 0 για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Εύβοιας και προκρίθηκε στον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει τον Α.Ο Λουκισίων.
Ο Α.Ο Χαλκίς είχε στον πάγκο του για τελευταία φορά τον Νίκο Παντελή και αποχαιρέτησε τον κόσμο του Α.Ο Χαλκίς με νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες δεν πατούσαν καλά στον αγωνιστικό χώρο. Ο Α.Ο Χαλκίς κυμάνθηκε σε χαμηλούς ρυθμούς και ο Α.Ο.Ν Αρτάκης στάθηκε στο 1 – 0 του πρώτου αγώνα και προσπάθησε να απειλήσει μόνο με αντεπιθέσεις.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο Χαλκίς μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους.
Στο 53' ο Καλογερόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με υποδειγματικό πλασέ ισοφαρίζοντας το 1 – 0 του πρώτου αγώνα.
Οι γηπεδούχοι έδειχναν συνεχώς να ανεβάζουν ρυθμό και ο Α.Ο.Ν Αρτάκης δεν μπορούσε να γίνει απειλητικός.
Στο 88' ο Α.Ο Χαλκίς δεν κατάφερε να προηγηθεί καθώς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Γκόγκου και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.
Στο 92' ο Γκιόκας αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή καθώς στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έκανε το 2 – 0 για τον Α.Ο Χαλκίς.
Και το 114' έγινε το τελικό 3 – 0 με τον Καρακατσάνη να πιάνει δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και τον Γκόγκο να μένει άγαλμα.

Για επικοινωνία: eviasport@gmail.com